حمل و نقل عمومی دبی

 

کنترل حمل و نقل در دبی توسط (سازمان جاده‌ها و حمل و نقل) انجام می‌شود. در سال ۲۰۰۹ توسط سازمان آمار شهرداری دبی گزارش شد که حدود ۱٬۰۲۱٬۸۸۰ خودرو در این شهر وجود دارد. آمار در سال ۲۰۱۰ تنها ۶ درصد از ساکنان این شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند.با این حال دولت دبی بر روی زیرساخت های حمل و نقل عمومی شهر یرمایه گذاری می کند.

Dubai-Night-Shutterstock.jpg

کشتی  دبی

شما گردشگران عزیز حداقل یکبار از کشتی در حالی که در دبی هستید استفاده کنید.این کشتی کوچک حدود 20 نفر از نهر جابه جا میکند.کرایه این کشتی 2.00 درهم( 0.40 یورو) است.این کشتی بعنوان جدیدترین کشتی معرفی شده است که راحت تر و هزینه آن4dhs است.

Dubai-Abra.jpg

اتوبوس دبی

اگر شما گردشگران تور دبی عجله ندارید می توانید از اتوبوس عمومی برای مشاهده شهر استفاده کنید.شبکه اتوبوس بطور گسترده بهبود یافته و کرایه معمولی آن از یک پایانه دبی تا پایانه عدی حدود 4.10 درهم است.قسمت جلوی اتوبوس برای بانوان و خانواده است.

dubai-bus.jpg

تاکسی دبی

تاکسی تاکنون مناسب ترین و محبوب ترین راه برای گردش به دور دبی است.تاکسی محفظه می باشد. حداقل کرایه 12 درهم و هزینه معمولا 80 – 100 درهم برای رفتن از یک منطقه به منطقه دیگر است.کرایه تاکسی از منطقه دیره به مرکز دبی حدود 28 aed ، از دیره به مرکز امارات 50 aed، از دیره به بازار وفی 20 aerd  می باشد.

dubaitaxi.jpg

مترو دبی

در حال حاضر خطوط مترو قرمز و سبز است.در روزهای هفته از ساعت 5:50 صبح تا 23:00 شب و در تعطیلات و آخر هفته (پنج شنبه و شنبه) کمی جلوتر حرکت می کند.با این حال در صبح روز جمعه بسته و حدود ساعت 13.30 حرکت می کند.کرایه آن با توجه به طول سفر بین 1.80 – 5.60 aed  می باشد.

dubai-metro.jpg