مناطق دبی

 

دبی تنها بخشی از منطقه کویری در امارات است که به همین نام شکل پیدا می کند.از اینجا مناطق اصلی شهر و مناطق دور افتاده هستد.

city-dubai.jpg

نهر دبی

نهر طولانی (خور دبی) شریان که در اطراف شهر دبی قرار دارد و رونق پیدا کرده است.برای تجارت، ماهیگیری و گردشگری بطور مداوم برای رفت و آمد کردن از نهر استفاده می کنند.با وجود تخریب و ساخت و ساز  که در شهر دبی صورت گرفته این رود توانسته بعنوان یکی از مناطق پرجمعیت در دبی و یک شاهراه شلوغ باقی مانده است.

city-dubai1.jpg

دیره دبی

دیره یکی از مناطق دبی است که ترکیبی از سنت با مدرن می باشد.در غرب آن کوچه های باریک که در آن eateries ارزان برای مغازه های پرفروش است.در شرق منطقه دیره از طریق نهر برای بارگیری و تخلیه محموله خود را پیدا کنید.در کنار آنها ساختمان های پر زرق و برق شیشه و فولاد برج های کسب و کار منطقه دیره رو به رشد است.مناطق دیدنی منطقه دیره شامل مرکز شهر دیره، پارک گلف دبی، قایق بادبانی، باشگاه تنیس،روستاها ، جشنواره، حلی برای فروشگاه، رستوران ها و سرگرمی است.

city-dubai2.jpg

بر دبی

بر دبیتوسط پیش آمدگی خلیج فارس به داخل خشکی که مشابه رودخانه‌است وخور نامیده می‌شود به دو قسمت تقسیم شده‌است، قسمت غربی این تقسیم که قسمت قدیمی تر شهر است بر دبینامیده می‌شود و قسمت شرقی آن بر دیره نامیده می شود.بر دبی یک منطقه شلوغ بازرگانی است که در این منطقه بناهای تاریخی دبی از جمله AL-Fahidi منطقه تاریخی  wind-towered است.

در دبی خانه دیوان ( دفتر حاکم) در آن مسائل مربوط به دولت تصمیم گیری می شود. در حال حاضر این قلعه قدمی بعنوان یکی از مناطق گردشگری است که مسافران تور دبی می توان از آن بازدید کنند.این منطقه یک مرکز شلوغ برای کسب و کار، یک بازار نساجی، یک خیابان پر از مغازه ها الکترونیک، به علاوه بسیاری از بلوک های آپارتمانی مسکونی و همچنین بسیاری از از eateries  در فضای باز و کافه قلیان در امتداد نهر وجود دارد.

city-dubai3.jpg

عود متا دبی

یک منطقه عمدتا مسکونی در دبی است این منطقه دارای امکانات تفریحی و آموزشی است.مغازه درجه یک در شهر مصر باستان که در وفی شهر وجود دارد، رستوران ها بسیار عالی در اهرام این نزدیکی هست.امکانات تفریحی دبی شامل بولینگ، اسکیت روی یخ، سواری کابل ماشین، سرزمین عجایب و پارک آبی و روزانه کشتی شام لنج از بوم روستای توریستی است.در این شهر یک مرکز بهداشتی درمانی وجود دارد.

city-dubai4.jpg

شیخ زاید دبی

به سمت جنوب غرب از مرکز تجارت میدان ابوظبی، معروف 12-خط جاده شیخ زاید به موازات ساحل قرار دارد.هتل ها، مراکز خرید، دفتر و آپارتمان های خیره کننده و شیشه ای دارد.

city-dubai5.jpg

جمیرا دبی

جمیرا یک منطقه ساحلی مسکونی در امارات متحده عربی است.این منطقه دارای خانه های ویلایی است.منطقه جمیرا به سه منطقه جمیرا 1،2،3 تقسیم شده است.این منطقه یکی از مناطق گردشگری دبی است که گردشگران تور دبی می توانند از این منطقه بازدید کنند.دو هتل شیک برج العرب و جمیرا پیچ در انتهای این خیابان وجود دارد.در این منطقه گالری های هنری، بوتیک ها، پارک ها، ساختمان اپرا وجودد دارد.مجموعه از مراکز ، سالن زیبایی و کافه ها در این منطقه لذت ببرید.جمیرا دارای یک پارک ساحلی که مسیر مناسبی برای دوچرخه سواری در کنار ساحل است.

city-dubai6.jpg

دبی جدید

دبی جدید یکی از مناطقی است که برای اولین بار اجازه مالکیت اموال خارجی دارد، دبی جدید از چندین تحولات مسکن توسعه یافته و مارینا دبی و دریاچه برج جمیرا دارای ارتفاع بیش 200 متر است و داخل آن مناطق مسکونی کم ارتفاع توسط دریاچه ها، مراتع و زمین گلف احاطه شده است.

city-dubai7.jpg