جغرافیای دبی

 

جغرافیای دبی

دبی در ساحل فارس خلیج فارس از امارات متحده عربی واقع شده است و تقریبا در 16 متر یا 52 فوت سطح دریا قرار دارد. امارات از سهام مرز دبی از جنوب با ابوظبی، از شمال شرقی شارجه و در جنوب شرقی سلطان نشین عمان قرار دارد. هتا یک معادن سرشار جزئی از امارات از سه طرف توسط عمان و امارات عجمان (در غرب) و راس الخیمه (در شمال) احاطه شده است. خلیج فارس مرز ساحل غربی امارت دبی است که در 25.2697 ° N 55.3095 ° E قرار و با مساحت 1588 مایل مربع (4110 km2 است) که نشان دهنده گسترش قابل توجهی است که  فراتر از طراحی های اولیه آن 1500 مایل مربع است. دبی به طور مستقیم در صحرای عربستان نهفته است. با این حال، توپوگرافی دبی بطور قابل توجهی متفاوت است. که در بخش جنوبی امارات متحده عربی توسط صحراهاس شنی احاطه شده است در حالی که بیابان شن زیادی از منطقه جنوب کشور بود.

شن و ماسه عمدتا بسیار تمیز و سفید هستند. در شرق دبی دشت های ساحلی نمک تحت پوشش زمین، شناخته شده به عنوان سبخا، به سمت شمال و جنوب بصورت تپه های شنی هستند. تپه های که دورتر هستند دارای شن های بزرگتر و قرمز با اکسید آهن آغشته شده است. زنجیره غربی هاجر است یک چشم انداز خشک، دندانه دار و شکسته، که افزایش کوه به مورد 1300 متر (4265 فوت) در بعضی از نقاط دیده شده است. دبی هیچ رودخانه طبیعی ندارد ولی با این حال توسط یک ورودی طبیعی لایروبی شده است که به اندازه کافی عمیق است که کشتی ها در آن رفت و آمد کنند. دبی دارای دره های متعدد و آبشخور که نقطه پایه کوه غربی الحجر است. دبی در منطقه یا در نزدیکترن خط گسل لرزه ای بسیار پایدار است. گسل زاگرس در 200 کیلومتری (124 مایل) از اماران متحده عربی است. کارشناسان احتمال یک سونامی را نیز داده اند. بیابان شنی اطراف آن شهرستان از علفهای وحشی و درختان خرما تشکیل شده است. سنبل صحرا در شرق دشت رشد می کند. در حالی که اقاقیا و GHAF درختان در دشت های مسطح در نزدیکی از کوه غربی الحجر رشد می کنند. چند درخت بومی مانند درختان خرما و چریش و همچنین درختان وارد مانند eucalypts در پارک های طبیعی دبی رشد می کنند. هوبره ، کفتار راه راه، کاراکال، روباه صحرا، شاهین و غزال عربی در بیابان دبی رایج است. دبی در مسیر مهاجرت بین اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد و بیش از 320 گونه پرنده مهاجر از طریق امارات در بهار و پاییز منتقل می کنند.

 به بیش از 300 گونه از ماهی از جمله حمور را می توان نام برد. آبزیان در سواحل دبی شامل کاهی های گرمسیری شامل چتردریایی، مرجان، فیل دریایی، دلفین، نهنگ ها و کوسه ها را می توان نام برد. انواع مختلفی از لاک پشت همچنین می توانید در این منطقه از جمله لاک پشت منقار دار و لاک پشت سبز یافت می شود بعنوان گونه های که در معرض خطر هستند ذکر شده است. بخش شرقی دبی را محل دیره توسط امیرنشین شارجه در شرق و شهر AL AWEER در جنوب تشکیل داده است. فرودگاه بین المللی دبی در جنوب دیره، در حالی که نخل دیره در شمال دیره در خلیج فارسی واقع شده است. بخش عمده ای از املاک دبی در غرب نهر دوبی در کمربند ساحل جمیرا دبی قرار دارد.بندر رشید، جبل علی، برج العرب، پالم جمیرا و مبتنی بر تم خوشه منطقه آزاد مانند خلیج تجاری همه در این بخش واقع شده است.