دبی به قابلیت‌ های خویش در زمینه سرگرمی و نیز برگزاری مراسم فرهنگی و هنری برجسته می باشد. این شهر دارای مجموعه برنامه های جالب  نیز می باشد که شامل نمایشگاه‌ های هنر های محلی، نمایشگاه‌ های طراحی‌ های جالب و جشنواره‌ های سنتی می باشد. بهترین مراسم فرهنگی و هنری در تابستان سال 2014 اجرا شد.

فرهنگ

در تاریخ 1-6 جولای این رویداد سالیانه در طی بزرگترین مراسم اسلامی یعنی رمضان برگزار می‌ شود و هدف از آن، کمک به غیرمسلمانان در فهم بهتر سنت ‌ها و ویژگی‌ های فرهنگی امارات متحده عربی است. کلمه افطار مربوط به یک مراسم مذهبی در ماه رمضان است که در طی آن روزه شکسته می‌ شود. این مراسم اغلب به ‌صورت جمعی صورت می‌ گیرد و تجربه‌ ای اجتماعی است و تقدیر اصلی مراسم افطار در دوبی را تشکیل می ‌دهد. بازدید کنندگان می توان به هنگام افطار شرکت کنند تا با مراسم آنها آشنا شوند.مردم این شهر  می‌ توانند از مسجد بزرگ دیوان یا مسجد جامع نیز بازدید کنند. این مراسم توسط مرکز شیخ محمد برای درک فرهنگی (SMCCU) ترتیب داده می ‌شود و در ناحیه کهن الفهیدی دبی واقع شده است.

هنر

هنر دبی

کمال بولاتا که در سال ۱۹۴۲ در اورشلیم متولد شد، اکنون سرشناس ترین هنرمند و مورخ فلسطینی است. او که بخاطر یادبود ها ساخته شده از صفحات ابریشمی و ترکیب ابزارهای اکرلیک و آبستره شهرت دارد، الان ۱۵ نشان بزرگ خویش را در محل نمایشگاه هنر های معاصر و مدرن دوبی با نام Meem Gallery به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه که بیلگیس نام دارد، ترکیب جالبی از رنگ‌ هاست که در امتداد خطوط هندسی منتقل شده ‌اند و حس را به مخاطب منتقل می ‌نماید. پنج کرباس به شکل و شمایل سه ‌پهنه دیده می‌ شوند که ترکیب افقی پیچیده‌ ای را پدید می ‌آورند. گالری  میم که معمولاً بزرگترین هنرمندان خاورمیانه است، مرکز نمایشگاه ‌های تنهایی و مشترک و همچنین بزرگترین منبع بین ‌المللی هنر های منطقه ‌ای است.

طراحی

در تاریخ 2-19 جولای گالری معروف J+A که در دبی به مرکز پر انرژی طراحی و هنر امروزی نیز شهرت دارد، در جولای میزبان نمایشگاهی استثنائی خواهد بود. این گالری مجموعه اصفهان از بانو شیرین را به نمایش می‌ گذارد که از طراحان امروزین ایرانی است. این بانو ۲۸ ساله که متولد تهران است، افتتاحیه خود را در طی Design Days Dubai برگزار کرد و یادبود ها او با استقبال گرمی مقابل شدند به‌گونه ‌ای که او در طی همین تابستان توانست برای خودش برندی شود. گالری J+A نخستین گردآور طراحی داخلی و اثاثیه منزل امروزین را به نمایش خواهد گذاشت و به افتخار اسپاهان (پایتخت تاریخ فرهنگ و هنر ایران) نام‌ گذاری شده است.

گردشگران تور دبی می توانند از این آثار هنری بازدید کنند.