منطقه جمیرا دبی یک منطقه مسکونی ساحلی در دبی است، امارات متحده عربی عمدتا شامل خانه های خصوصی است. این به صورت اجرایی به سه محله به نام جمیرا1، جمیرا 2، جمیرا 3 تقسیم شده است. در این بخش دارای خانه های  گران و بزرگ است و  همچنین خانه‌ های شهری ساده در سبک‌ های متنوع معماری ساخته‌ شده است. این ناحیه به دلیل مهاجرانی که در امارات کار می‌کنند معروف است و برای بسیاری از مسافران تور دبی آشناست.

منطقه جمیرا دبی

تاریخچه منطقه جمیرا دبی

از لحاظ تاریخی، مردم اماراتی که در جمیرا زندگی می کردند، ماهیگیران، غواصان مروارید و معامله گران بودند. در دوره های مدرن (از 1960 تاکنون)، منطقه جمیرا برای اقامتگاه های غربی خارج از کشور بود.

منطقه ساحلی قبلا محل هتل ساحلی شیکاگو بوده است. نام عجیب و غریب این منطقه در شركت شیکاگو پل و آهن قرار دارد كه در آن زمان تانكرهای نفت ذخیره شناور غول پیکر در این مکان جوش داده اند گرفته شده است.این نام قدیمی برای یک زمان پس از اینکه هتل قدیمی در سال 1997 تخریب شد، ادامه پیدا کرد. هتل ساحلی شیکاگو دبی، نام پروژه عمومی برای مرحله ساخت هتل آرژانتین بود تا زمانی که شیخ محمد بن راشد المکتوم نام جدیدی را به نام Burj Al Arab اعلام کرد .

ساحل جمیرا دبی

ساحل جمیرا یک ساحل ماسه‌ ای سفید است که پس از ناحیه جمیرا دبی در سواحل خلیج فارس نامیده شد. در امتداد ساحل جنوبی ناحیه تاریخی شهر تا به محل اتصال با جمیرا و در انتهای منطقه مسکونی جمیرا و ورودی جبل دبی  پایان می‌پذیرد.نواحی مجاور به ساحل شامل جمیرا 1-2-3 و  اُم سوقیم 1-2-3 و الصوفوه هرچند در محاوره  هستند، کل این بخش از این محله و ناحیه از لبه جنوبی کراما تا انتهای جمیرا در دهکده دانش گاهی اوقات به‌ عنوان جاده ساحلی جمیرا شناخته می شود. گردشگران تور دبی می توانند لحظات خوشی را در این ساحل سپری کنند.

منطقه جمیرا دبی